צור קשר   I   מכרזים   I   תנאי שימוש   I   על הרשות   I   דף הבית
הרשות לפיתוח ירושלים  /  על הרשות  /  אודות הרשות
 

אודות הרשות

list_title_cut.gif (740 bytes)  

במהלך השנים מאז הקמתה צברה הרשות לפיתוח ירושלים ניסיון רב בעשייה הציבורית בבירה והיא משמשת היום כגוף מוביל בתכנונה ובפיתוחה של העיר. הרשות לפיתוח ירושלים פועלת כגוף מחולל ומתמרץ, המקדם את פיתוחה של העיר, מעמיק את יופייה ומחזק את כלכלתה. בפעילותה, מייצרת הרשות ממשקים עם גופים נוספים, משלבת בין פעילות הסקטור הציבורי לסקטור הפרטי, ומפתחת עבור הסקטור הפרטי את התנאים הנדרשים להתפתחותו. 

כיום, מתחולל בירושלים מפנה משמעותי בהיקף הפיתוח והבנייה, בהקמת מפעלים חדשים, במיזמים מסחריים ובמיזמים בתחומי התיירות, התרבות, האמנות, איכות החיים וההשכלה הגבוהה. כל זאת, במסגרת השקעות ומהלכים תכנוניים ארוכי־טווח, הנעשים בשיתוף ממשלת ישראל ועיריית ירושלים, שאת ניצניהם ניתן לראות כבר בטווח המידי, כגון: פיתוח אגן העיר העתיקה, פיתוח פארק ירושלים ופיתוח מרכז העיר וכן במיזמים שונים הפועלים תחומי התיירות, העיצוב, הקולנוע והטלוויזיה.

אייל חיימובסקי, מנכ"ל הרשות בפועל

הרשות לפיתוח ירושלים היא תאגיד סטטוטורי, שהוקם על פי חוק בשנת 1988. בין תפקידיה של הרשות: ליזום, לתכנן ולעודד פעולות לפיתוח הכלכלי של ירושלים; לתאם בין משרדי הממשלה, הרשויות והגופים העושים לפיתוח ירושלים; לייעץ ולספק מידע הקשור ליוזמות, לתכניות ולמפעלים כלכליים בירושלים.

חזון הרשות לפיתוח ירושלים
קידום ירושלים כעיר בינלאומית ומובילה בתחום הכלכלי ובאיכות החיים במרחב הציבורי.
הרשות לפיתוח ירושלים היא גוף יוזם ומוביל בתכנון ובפיתוח העיר והיא פועלת לחולל שינוי משמעותי, תוך מתן דגש על תפיסה עסקית, על מקצוענות ועל יצירתיות.

אתגרים והצלחות
בשני העשורים האחרונים קידמה הרשות לפיתוח ירושלים מאות מיזמים, שתרמו רבות לאיכות החיים בעיר והפכו את ירושלים למרכז בינלאומי של חדשנות, מצוינות ומקור גאווה לתושביה. הרשות משקיעה משאבים רבים בחיזוק ההון האנושי, שהוא המשאב העיקרי של ירושלים, בשדרוג ובפיתוח תשתיות פיסיות וטכנולוגיות בעיר. במטרה להעלות את איכות החיים של תושבי העיר, לעודד הגירה חיובית ואיכותית ולקדם יזמות עסקית, אישרה ממשלת ישראל תכנית השקעות רב־שנתית בעיר. התכנית כוללת: הקמה ושדרוג של תשתיות, פיתוח תחומי הכלכלה והתעסוקה, שבהם יש לירושלים יתרונות תחרותיים, ויצירת מסגרות חדשניות, שמטרתן להעניק ״כלי עבודה״ ייחודיים ליזמים בעיר.

תכנון בעיר
התכנון הוא הכלי הראשוני לביצוע פרויקטים המביאים לפיתוח כלכלי. הרשות לפיתוח ירושלים מובילה תכנון עבור עיריית ירושלים, מינהל מקרקעי ישראל וגופים נוספים בתחומי התעסוקה, המגורים ופרויקטים ייחודיים בעלי השפעה עירונית.

 

bul4_4 דוחות על פי תקנות חופש המידע

bul4_4 החלטות ממשלה 

 


 

על הרשות
תמריצים ומענקים
ירושלים עיר תיירות
אגן העיר העתיקה
פיתוח התעסוקה ואזורי תעשיה
תשתיות תרבות ופנאי
מיזמים
פארק ירושלים
ביו ירושלים
menu_shadow.jpg (848 bytes)
על הרשות
אודות הרשות
תמריצים ומענקים
תמריצים ומענקים
תעסוקה ותעשייה
העיר העתיקה
תיירות
מרכז העיר
מוסדות תרבות
עיר אקדמיה
מיזמים
מיזמים
עיר אקדמיה
המיזם לקולנוע ולטלוויזיה
המרכז לעיצוב בירושלים
בניית אתרים
כל הזכויות שמורות לרשות לפיתוח ירושלים © 2012 צור קשר   I   מכרזים   I   תנאי שימוש   I   על הרשות   I   דף הבית